Pamiątka Chrztu Świętego czyli co kupić na Chrzest?

Nie można poddawać wątpliwości, że przyjęcie Chrztu jest bardzo ważnym wydarzeniem, które ma znaczący wpływ na dalsze życie dziecka. Jest to sakrament, który oznacza rozpoczęcie duchowego rozwoju malca, a jednocześnie doskonała okazja, aby spotkać się w rodzinnym gronie. Z uwagi na wyjątkowość tego dnia, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób można go upamiętnić, zarówno dla przybyłych gości, jak i samego ochrzczonego, który jako dziecko z pewnością zapomni to przeżycie. W tym celu niezbędna okaże się pamiątka Chrztu Świętego, która przybrać może niezwykle kreatywne formy.

Co kupić na Chrzest? Idealny pomysł na prezent!

Ciekawy prezent na Chrzest wcale nie musi być wyjątkowo wymyślny lub kosztowny, aby dobrze spisał się w swojej roli. Pamiątki na Chrzest, w gruncie rzeczy, mogą być bardzo różne, jednak zawsze należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób będą one przyjęte przez obdarowaną osobę. Zastanawiając się, jaki prezent na Chrzest spisze się najlepiej, warto zatem zwrócić uwagę na różne kwestie.

Pamiątki Chrztu Świętego mogą być drobiazgami, jednak trzeba zadbać o to, aby były wykonane z odpowiednim naciskiem na solidność oraz precyzję. Jak sama nazwa wskazuje, prezent na Chrzciny ma za zadanie upamiętnić ten dzień – musi on więc prezentować się dobrze nawet po latach, przywołując wspomnienie chrzcielnych uroczystości i rodzinnego spotkania.

prezent na chrzest dla chłopca

Kolejnym, niezwykle istotnym atutem, jakim powinny wyróżniać się upominki na Chrzest, jest pewien stopień personalizacji. Są to pamiątki do Chrztu o dość osobistym charakterze, a zamieszczenie na nich rzeczy takich jak data przyjęcia sakramentu, imię ochrzczonego lub ochrzczonej oraz wybrane życzenia sprawią, że z pewnością zyskają większą wartość sentymentalną.

Przykłady ciekawych prezentów z okazji Chrztu

Aby lepiej zobrazować szeroki i interesujący asortyment gadżetów, które można wykorzystać jako nowoczesne prezenty na Chrzciny, warto podać kilka przykładów, które w ostatnim czasie cieszą się znaczną popularnością.

Interesującym wyborem wydaje się spersonalizowana statuetka na chrzest, czyli stosunkowo proste, drewniane akcesorium o uniwersalnym charakterze. Jej dużą zaletą jest możliwość zamieszczenia na niej wybranej dedykacji, co nadaje jej bardziej osobisty wydźwięk. W zależności od tego, czy jest to prezent na chrzest dla chłopca, czy dziewczynki, można zdecydować się na lepiej pasujący wariant kolorystyczny.

Pomysły na prezent na Chrzest

Pomysły na prezent na Chrzest są jednak bardzo liczne! Inną, ciekawą propozycją jest tu choćby tani upominek dla chłopca lub dziewczynki, jako drewniana kartka na Chrzest Święty, również w formie stylowego, drewnianego akcesorium. Tego typu pamiątki mogą służyć jako drobne ozdoby lub dodatek do większego prezentu. Jest to świetny sposób, aby podpisać duży podarunek, który wręcza się przyjmującemu chrzest dziecku.

prezent dla chrześniaka na Chrzest

Niezwykle popularny prezent dla chrześniaka na Chrzest to po prostu nieco pieniędzy. Z uwagi na to, że ma się do czynienia z małym niemowlakiem, gotówka może okazać się bardzo dobrym wyborem, gdyż jego rodzice będą wiedzieli najlepiej, jak spożytkować wręczone dziecku pieniądze. Rzecz jasna, wcale nie trzeba ograniczać się wyłącznie do nudnej koperty – drewniane pudełko na pieniądze to wyjątkowo praktyczny i stylowy sposób, aby zaprezentować taki podarunek! Wykonana z drewna skrzyneczka także może zostać poddana pewnej personalizacji w postaci wybranego podpisu. Co więcej, jej funkcja to nie tylko dekoracyjność – jest to praktyczny, solidny pojemniczek, który można wykorzystać na wiele sposobów.

Chrzciny dziecka – co z rodzicami chrzestnymi i gośćmi?

Na przyjęciu wyprawianym w dzień Chrztu zazwyczaj zaprasza się gości, wśród których najbardziej istotni są wybrani rodzice chrzestni. Osoby te również zasługują na nieco uwagi, która zazwyczaj jest stosowną pamiątką do Chrztu. Również i w tej kategorii można natknąć się na ciekawe i zróżnicowane akcesoria, wśród których z pewnością odszuka się coś ciekawego.

pamiątką do chrztu

Wartą uwagi pozycją wydaje się tu estetyczna, drewniana statuetka, jako podziękowanie dla rodziców, którą można okrasić artystycznie wykonanym napisem z dedykacją. Jest to drobne akcesorium, idealne jako dodatek do większego prezentu lub jako uroczy, zapadający w pamięć prezencik. Co ciekawe, produkt ten jest zaskakująco solidny, co wynika z dużego nacisku na precyzję jego wykonania.

upominki na chrzest

Inna Chrzest Święty pamiątka, w którą także warto się wyposażyć, to wykonane z drewna podziękowania dla gości w formie poręcznego magnesu. Te niewielkie, spersonalizowane gadżeciki pięknie się prezentują i doskonale podkreślają uroczysty wydźwięk całego wydarzenia, natomiast ich uniwersalna forma sprawia, że świetnie spiszą się jako podarunek dla przybyłych gości. Szczególną uwagę powinno się zwrócić na ich bardzo atrakcyjną cenę – te upominki na chrzest można wręczyć wszystkim swoim gościom bez zbędnego przepłacania!